OK
Warsztaty
Zjedz ŚNIADANIE - sięgnij po ZDROWIE!
Zjedz ŚNIADANIE - sięgnij po ZDROWIE!
22.05.2013
‘Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia’ - na pewno nie raz to słyszeliście. Mimo to, nie jemy śniadań, bo nie czujemy głodu, nie mamy czasu, odchudzamy się itd. Wymówek można by tu wymienić tysiące. Tylko po co?

s

 

 

Jeśli nie zjesz śniadania, Twój dzień będzie wyglądał jak ciągła walka z brakiem energii, kiepskim nastrojem czy niepohamowanym apetytem.  To właśnie rano, zaraz po przebudzeniu, nasz organizm potrzebuje dostawy energii, to właśnie wtedy poziom cukru we krwi jest najniższy w ciągu całej doby. Dzięki prawidłowo zbilansowanemu śniadaniu odżywimy nasze tkanki i dostarczymy organizmowi energii na kolejne ‘aktywne’ godziny. Na naszym stole powinno znaleźć się pieczywo pełnoziarniste, płatki zbożowe bądź owsiane, owoce, obowiązkowo warzywa, ale również źródła pełnowartościowego białka jak twarożek, mleko, napoje fermentowane (np. kefir), ryba czy chuda wędlina.

Pamiętajcie, żeby nie popadać ze skrajności w skrajność. Śniadanie należy zjeść, ale nie może być ono ciężkie (z dużą zawartością tłuszczu) i zbyt obfite.  ‘Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia’ dla wszystkich – BEZ WYJĄTKU!